"Tanítottak valamit, éltünk egy kultúrában, mely szabályokat állított fel és idővel gondolkodásunk irányát befolyásolta. Nehéz ettől szabadulni. " A társadalmunk és a társadalmi szokásain belénk sulykolták, hogy a hitnek ereje van és a kételkedés és a kritika is rossz dolog. Pedig ez egy téves dogma, legenda, mítosz vagy akár babonának is nevezhetném.
Hiszen a mai világunk vívmányait éppen a kételkedő / hitetlen / dogmák nélküli embereknek köszönhetjük, akik nem hitték el, hogy valamit ne lehetne megvalósítani. Nem hittek az addig beléjük nevelt dogmákban, hanem túlléptek rajta. Vagy egyszerűen, ahogyan Albert Einstein írja:" Mindenki tudja,hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."
Miért is erősebb a hitetlenség a hitnél, vezessük le matematikával:
1 x 1 = 1
(-1) x (-1) = 1
Tehát a semmiben sem hívés logikailag és érzelmileg ugyan azt adja ki, mintha valaki nagyon erősen hisz valamiben. Sőt az által még erősebb a hatása, hogy valamit alapból nem elhinni sokkal könnyebb, mint elhinni. Szöveggel:
hit: Edison elhiszi, hogy ő tudni fog villanykörtét gyártani.
hitetlenség: Edison nem hiszi el, hogy képtelenség lenne villanykörtét gyártani.
Nos szerintem ez utóbbi felfogás és életszemlélet erősebb, mint a hit. Ez az igazi titok, amit tényleg kevesen tudnak és ráadásul én ingyen adom, nem csinálok belőle üzletet. Mer a the secret című könyv csak egy réges-régi agyonfeldolgozott módszertan újabb és teljes mértékben üzleti célú feldolgozása csak.
Nekem a belső hit helyett a KÉTELKEDÉS sokkal jobban működik. Nem hiszem el, hogy amit sokan mondanak, hogy nem megvalósítható, hanem kételkedek benne, majd megvalósítom.