Itt a tavasz, süt a nap. A napsütés energiáját szemléltetem a következő videóval, amiből a hároméves kislányom sem akart kimaradni. Ti se maradjatok ki. Töltődjetek fel!
Amit persze láthattatok az nem más mint egy radiométer. Mi is az kérdezhetitek? Nos az nem más mint amit a videón is láttok, egy tökéletesen lezárt, tehát légmozgásmentes burokba elhelyezett NAPMOTOR. Itt a burkot a villanyégő gyártás ihlette, tehát egy villanykörte üveg a burkolata, hasonló gyártástechnológiával, mint az készül, csak az izzószál helyett csak egy hegyes tű került bele és arra a könnyen elforgó tengelyen az egyik oldalán fehér, a másikon fekete lapocskák. A készülék a rá eső napfénytől forgásba jön és minél erősebben süt a nap, annál gyorsabban forog.
Nekünk a napsütés mellett, a családi élet örömei, és az emberi kíváncsiság, és tudásszerzés továbbadása gyerekeinknek, ami szintén erősen megnövelte az energiaszintünket. Többet ér ez bármi hókuszpókusznál.
Tehát többet ér és kevesebbe kerül például egy egely keréknél, vagy egely wheelnél. Körülbelül harmada-negyede csak az ára. Egyébként az egykori Magyar Para-Kutatási Tudományos Társaság 13-as tagszámú tagja, vagyok aki szerint az egely kerékben semmi több nincs, mint amit az általános iskolában már tanulhatott bármelyikünk fizikából. Alap helyzetben sima hőáramlásos hőjelenség mozgatja, burával letakart állapotban meg a fény. Tehát bura nélkül szélerősség és irány mérő, burával letakartan meg egy radiométer, azaz egy kezdetleges fényerősségmérő. Amelyekből azért a legtöbb digitális fényképező gépekben is sokkal komolyabb van és manapság - egyes régi tükörreflexes gépek kézi beállításával ellentétben - már észre sem vesszük a működésüket.
A nap fényéhez hasonló örömöt a tanulás és a világ összefüggéseinek a felismerése okozhat. Ja és nem utolsó sorban ezen tudásunk hiteles és szórakoztató átadása, tehát gyerekeink nevelése.
Itt néhány különálló kézi fénymérőt mutatok be: